Kako da sami uradite piling kože glave?
🕑 2 min čitanjaPiling je kamen temeljac prelepog tena, ali i zdrave i sjajne kose! Zanemarivanje pilinga može rezultirati beživotnom kosom, začepljenjem folikula, svrabom i perutanjem kože glave. S druge strane, redovan piling ove regije može pospešiti gustinu kose, njen sjaj a smanjiti mašćenje i temena, i vlasi. Mnogi preskaču ovaj korak u ustaljenoj rutini nege, no mi smo tu da vas podsetimo da skalp i te kako zaslužuje vašu pažnju. I vreme!
Šta je piling kože glave?
Piling podrazumeva uklanjanje mrtvih ćelija sa kože glave, kao i ostataka kozmetičkih preparata. Nažalost, mnogi od nas više pažnje posvećuju svojoj kosi nego skalpu, a istina je da će samo zdravo vlasište doprineti zdravlju vlasi. Upravo zbog toga ovaj korak u rutini nege od suštinskog je značaja. Eliminisanje naslaga s kože glave omogućiće prirodnim uljima da održavaju kosu i vlasište nahranjenim i zdravim.
Poznato je da naš prirodni sebum drži sve pod kontrolom i sprečava isušivanje skalpa. On omogućuje uljima da neguju i štite i dužinu i vrhove kose. S druge strane, prekomerne količine sebuma na koži glave hrane gljivicu Malassezia furfur koja dovodi do pojave peruti, Zbpg toga je piling i te kako važan.
Prednosti pilinga vlasišta
Stručnjaci se slažu da piling kože glave donosi niz prednosti…
1. Uklanja naslage
Nepraktikovanje pilinga može rezultirati taloženjem naslaga od različitih proizvoda (sprejova za kosu, gelova, šampona za suvo pranje…) na koži glave i pojavom peruti. Kada dođe do nakupljanja, folikuli dlake su blokirani, što utiče na rast novih vlasi.
2. Podstiče rast kose
Kontinuirano praktikovanje pilinga može stvoriti zdravo okruženje za rast vlasi. Uklanjanjem mrtvih ćelija sa koži glave smanjuje se količina enzima koji doprinosi prirodnom opadanju. Ne možete očekivati da nikada ne očistite svoj dom, a da živite zdravo u njemu. Isto pravilo važi i za kožu glave. Eksperti kažu da uklanjanje mrtvih ćelija podstiče ćelijski obrt na skalpu, to jest omogućuje zdravim i novim ćelijama da isplivaju na površinu.
3. Pospešuje sjaj kose
Pri pilingu kože glave čiste se folikule iz kojih kosa raste. Zahvaljujući tome, nove vlasi su zdravije i sjajnije.
4. Sprečava isušivanje vlasišta
Pojava ljuspica na vlasištu ne mora uvek da rezultira i pojavom peruti – to može biti pokazatelj da je vlasište veoma suvo i/ili iritirano. Piling omogućuje prirodnim uljima da neguju kožu glave i kosu i održavaju ih zdravim, što će sprečiti isušivanje vlasišta, a – posledično – i pojavu peruti.
Kad treba izbegavati piling kože glave?
Stručnjaci preporučuju da budete izuzetno nežni kada koristite sopstvene prste ili uređaj za piling vlasišta kako biste izbegli iritaciju. Onima sa osetljivom kožom ili drugim problemima s vlasištem savetuju da se obrate dermatologu za smernice. Takođe, treba da izostavite piling vlasišta ukoliko imate određena kožna oboljenja, poput akni, ekcema ili psorijaze.
Kako pravilno uraditi piling?
Započnite ovaj postupak tako što ćete adekvatan proizvod naneti direktno na skalp. Da biste izvukli maksimum (a i ograničili utrošak vremena i energije), odlučite se za proizvode pogodne za kožu glave – predlažemo one bazirane na prirodnim sastojcima. Koristite vrhove prstiju i male kružne pokrete kako biste nežno podigli mrtve ćelije s vlasišta. Na kraju isperite kosu.
Povezane vesti
Komentariši objavu
Trenutno nema komentara na ovu temu.
0