Kakva treba da budu sredstva za pranje bebinog veša
🕑 2 min čitanjaKada beba stigne, ni sami nećete verovati koliko bebinih stvari mora da se pere. Zato je izuzetno važno da odaberete odgovarajući deterdžent za pranje bebinih stvari, kako ne bi došlo do iritacije bebine kože. Prilikom kupovine omekšivača i deterdženta, važno je da obratite pažnju na određene stvari i samo tako koža bebe će ostati zaštićena i bez crvenila.
Kakav treba da bude prašak za bebine stvari?
Znate i sami da svaki prašak ima oznak da je namenjen bebama. Pri odabiru proizvoda, obavezno čitajte deklaraciju. Važno je da prašak za pranje bebinih stvari ne sadrži SLS ili SELS, hlor, jake parfeme (mirise) i slične sastojke. Oni zajedno mogu i te kako da utiču na kožu bebe i izazovu iritacije.
Preporuka je da se koriste tečni deterdženti, jer se lako ispiraju, a pritom izbegavate talog praška na samoj odeći. Najbolje je da se okrenete kompanijama koje proizvode sredstva za pranje bebinih stvari.
Bebina koža je veoma osetljiva i reaguje na razne stvari, zato vodite računa. Proizvodi moraju biti blagi, osim gore pomenutih sastojaka, treba da bude bez boje, izbeljivača, što manje konzervansa i hipoalergijski.
Nije na odmet i da vaše stvari perete sa deterdžentom za bebine stvari. Postoje dva razloga zašto je to dobro. Prvo, beba dolazi u kontakt sa vašim stvarima. Drugo, uštedećete novac, jer ćete sada kupovati jedan prašak, umesto dva.
Iako isprva deluje da su sredstva za pranje slabija, to nije tako. Prašak za pranje bebine odeće ima ogromnu moć da ukloni fleke.
Omekšivač za bebine stvari
Što se tiče omekšivača za bebine stvari, postoje dva mišljenja.
Neki smatraju da ih ne treba koristiti, jer oni sadrže veoma prijatne mirise, zbog čega ih kupujemo. Međutim, upravo ti mirisi su mogu da izritiraju bebinu kožu, jer je njoj sve to novo. S druge strane, ako se odlučite za omekšivač, neka bude što blažeg mirisa, bezbojan i bez štetnih supstanci.
Ako rešite da ne koristite omekšivač, dolazi do situacije da bebina odeća neće biti mekana. Da bi bebina odeća bila mekša, potrebno je da koristite mašinu za sušenje veša.
Drugačiji način je da bebinu odeću isperete barem 2 puta, čime ćete ukolniti sav prašak ili omekšivač. Kao i kod praška, birajte proizvode koji imaju oznaku da su namenjeni bebama.
Sušenje bebinog veša
Pošto ste oprali bebin veš, sada je potrebno i da ga osušite. Pravilo je da ne sušite veš na radijatoru. Nastaće kondezacija i pojaviće se buđ. Bebine stvari i veš možete da sušite na vazduhu, u mašini za sušenje veša ili napolju. S tim što poslednja nije zgodna tokom zimskog i kišovitog perioda.
Leti je znatno lakše osušiti odeću, samo treba da vodite računa da bebin veš ne bude predugo na suncu, jer može da izbledi. Zimi je najbolje da veš sušite u zasebnoj prostoriji.
Ako se odlučite za sušilicu, tu je neophodno da vodite računa o sastavu odeće i deklaraciji.
Verovatno najvažnija stavka je da bebin veš sušite odmah posle pranja. Što duže ostane vlažan, postoji mogućnost da se pojave plasni, koje iritiraju bebinu kožu.
Peglanje bebinog veša
Odmah da napomenemo da bebin veš ne morate da peglate. Izbor je svakako na vama, uglavnom se pegla da odeća ne bi bila izgužvana.
Izvor: https://rastimozdravo.com/pranje-bebinih-stvari/
Povezane vesti
Komentariši objavu
Trenutno nema komentara na ovu temu.
0