Kako da napravite sopstveni piling za stopala uz ova 3 sastojka
🕑 3 min čitanja
Da biste se zabavili i bili produktivni dok ste kod kuće, izradite sopstveni antibakterijski piling za stopala. Piling za stopala uklanja mrtve ćelije kože i održava vaša stopala mekima i nežnima.Pokazaćemo vam kako da napravite svoj antibakterijski piling za stopala koristeći veoma jednostavan i efikasan recept!
Šta vam je potrebno?
Sastojci:
- Med
- Kristal šećer
- Maslinovo ulje
Materijali:
- Mala posuda za mešanje
- Merna kašika
- Kašika za mešanje
- Mali kontejner (može biti staklena tegla)
Korak 1: Pripremite Sastojke!
Nabavite maslinovo ulje, kristal šećer i med. Bolje je koristiti organske opcije za sve sastojke kako biste bili sigurni u kvalitet koji koristite za svoju kožu. Iako su naša stopala debela i često grublja, i dalje je koža kojoj je potrebna prava, prirodna nega.
Nakon što ste prikupili svoje sastojke, postavite čistu krpu na radni sto kako biste uhvatili eventualno prosipanje ili nered. Ali ne brinite se, ovaj recept je izuzetno jednostavan, tako da verovatno nećete imati nereda na stolu.
Korak 2: Stavite med u posudu
Nakon što ste postavili sto sa prirodnim sastojcima i alatima, spremni ste za akciju! Prvo, uzmite posudu za mešanje i izmerite jednu kašiku organskog meda. Obavezno koristite čisti med, jer ne želite da koristite nepotrebne sastojke za svoj piling za stopala.
Korak 3: Dodajte šećer
Sledeći korak je šećer! Izmerite tri kašike belog kristal šećera i stavite ih u posudu za mešanje. Šećer je bolja opcija od soli za piling zbog svojih svojstava i glatkih granula. So može biti mnogo abrazivnija kad se koristi u domaćim pilingima za stopala, pa je ne preporučujemo uopšte.
Kao alternativu, možete koristiti druge vrste šećera, poput kokosovog šećera ili smeđeg šećera. Šećer u prahu se ne preporučuje, jer možda neće dobro obaviti posao, budući da je koža na stopalima deblja nego na ostalim delovima tela.
Korak 4: Maslinovo ulje!
Poslednji sastojak u našem trokomponentnom pilingu za stopala je maslinovo ulje! Izmerite dve kašike organskog maslinovog ulja i stavite ih u posudu za mešanje gde se već nalazi med i šećer.
Za recepte za negu kože kao što je ovaj, najbolje je koristiti ekstra devičansko maslinovo ulje. Nema mnogo razlike ako se odlučite za obično maslinovo ulje, ali dobro je znati da koristite najčistiju formu sastojka i najveću koncentraciju njegovih korisnih svojstava.
Ako nemate maslinovo ulje u kući, možete koristiti kokosovo ulje, koje je takođe odlično za kožu. Ima mnogo korisnih svojstava koja promovišu zdravlje kože, pa je odlična zamena za maslinovo ulje.
Korak 5: Mešajte!
Sada kada imate sve sastojke u posudi za mešanje, vreme je da ih dobro promešate kako biste stvorili svoj piling za stopala! Trebalo bi da dobijete pastu sličnu konzistenciji bilo kojeg prirodnog pilinga za stopala koji se koristi u salonima ili spa centrima.
U ovom trenutku možete dodati dodatne sastojke koji mogu pomoći u eksfolijaciji i održavanju zdrave kože. Neki dodatni sastojci uključuju limun, mlevenu kafu ili čak kakao!
Svi navedeni dodatni sastojci odlični su za eksfolijaciju kože i održavaju je čistom i hidriranom. Važno je koristiti prirodne sastojke kako biste bili sigurni da ne stavljate štetne hemikalije na kožu.
Korak 6: Koristite obilno piling
Kada budete zadovoljni svojim domaćim pilingom za stopala, stavite ga u pripremljen teglu i koristite ga obilno na svojim stopalima! Ne morate štedeti sa upotrebom, jer možete lako napraviti novu seriju sa sastojcima koje već imate u svojoj kuhinji!
Benefit sastojaka za piling
Med
Med je odličan dodatak vašem pilingu za stopala zbog svoje viskozne teksture. Ima antibakterijska svojstva koja čiste kožu i sprečavaju je da zadržava prljavštinu koju možete pokupiti od obuće, papuča i jednostavno kontakta sa podom.
Med takođe ubrzava proces zaceljivanja vaše kože, što je sjajno ako imate mala zatvorena oštećenja na stopalima. Samo se pobrinite da je rana zatvorena, inače ne želite koristiti ovaj piling za stopala, jer bi mogao izazvati eksfolijaciju kraste i ometati proces zaceljivanja.
Šećer
Osim što je izvor energije, šećer je odličan za kožu kad je u pitanju piling. To je siguran i prirodan način za eksfolijaciju mrtvih ćelija kože, istovremeno održava kožu hidriranom. Ovaj sastojak je idealan za osobe sa osetljivom kožom, jer, kao što smo već pomenuli, upotreba šećera za piling za stopala pomaže koži da zadrži vlagu i ne ostavlja je suvom i bez sjaja.
Maslinovo ulje
Ovo ulje ima slična svojstva kao med u tome što pomaže koži da zadrži vlagu svojim hidratantnim svojstvima. Ima impresivan broj antioksidansa koji doprinose promociji zdravlja kože. Maslinovo ulje ne samo da hidrira kožu i čini je zdravom, već takođe pomaže u uklanjanju mrtvih ćelija kože.
Napraviti svoj piling za stopala kod kuće je jednostavan i zabavan proces. Ovaj recept koristi prirodne sastojke koji će osvežiti vaša stopala i ostaviti ih mekim i nežnim. Sada kada znate kako napraviti piling za stopala i nema potrebe da trošite puno novca na skupe proizvode.
Foto:Shutterstock
Povezane vesti
Komentariši objavu
Trenutno nema komentara na ovu temu.
0