Kačamak dijeta za brzo topljenje masnih naslaga i gubitak kilograma – 4 kg manje za 4 dana
🕑 2 min čitanjaKačamak dijeta je postala izuzetno popularna među ženama, u poslednjih par godina. Naime, uz pomoć ove dijete možete izgubiti i do 4 kilograma masti u roku od 4 dana. Kačamak se pravi od kukuruznog brašna, i glavni je sastojak ove efikasne kačamak dijete. Pored toga što pomaže topljenju masti, kačamak je odličan i za čišćenje creva i njihovu detoksikaciju.
Uz pomoć kačamak dijete, ubrzaćete metabolizam i podstići organizam da topi masti.
Pet benefita kačamka
- Kačamak je prirodni izvor proteina i vlakana
Kačamak sadrži proteine i vlakna čijom konzumacijom stvaramo osećaj sitosti. S toga, ako je kačamak dijeta u vašem planu, ne brinite se da ćete ostati gladni. Vlakna se takođe preporučuju za pravilno funkcionisanje sistema za varenje, kao i za sprečavanje zatvora.
- Kačamak je izvor složenih ugljenih hidrata.
Jednostavni ugljeni hidrati se brzo razgrađuju i mogu izazvati porast nivoa šećera u krvi. Složeni ugljeni hidrati, kojih ima u kačamku se sporo razgrađuju, što znači da im je potrebno duže vremena kako vi se svarili, što dovodi do stabilnog nivoa šećera u krvi.
- Kačamak sadrži nizak nivo masti
Kačamak prirodno sadrži vrlo malo masti i može se jesti kao deo ishrane za zdravo srce. Zbog niskog procenta masti, kačamak dijeta se i te kako preporučuje.
- Kačamak sadrži neophodne vitamine i minerale
Gvožđe, magnezijum i cink su esencijalni minerali koji se nalaze u kačamku. Iako procenat njihovog sadržaja nije znatno veliki, sasvim je dovoljan da se kačamak dijeta ubraja u zdravu način ishrane. Kačamak takođe sadrži neophodnu količinu vitamina A.
- Kačamak je niskokaloričan
Slično kao i sa drugim celim žitaricama koje se kuvaju u tečnosti, kačamak je niskokaloričan. Kako je izuzetno hranljiv, a u isto vreme niskokaloričan, kačamak dijeta je odličan način za topljenje masti i gubitak kilograma.
Kačamak dijeta – jelovnik
Priprema kačamka: Za pripremu kačamka će vam biti protrebna voda, kukuruzno brašno ili palenta i so. U kipuću vodu (obično je potrebna dupla mera voda u odnosu na kukuruzno brašno) dodati so, pa postepeno sipajte palentu ili kukuruzno brašno uz neprestano mešanje na srednjoj vatri. Kačamak je gotov kada se zgusne.
Ponedeljak
Doručak: 100 g kačamka, šolja niskomasnog jogurta, krastavac
Ručak: 100 g kačamka, 50 g mladog sira, paradajz
Večera: 100 g kačamka, šolja kefira
Utorak
Doručak: 200 g kačamka, šolja niskomasnog jogurta, krastavac
Ručak: 200 g kačamka, 50 g mladog sira, paradajz
Večera: 100 g kačamka, šolja kefira
Sreda
Doručak: 200 g kačamka, šolja niskomasnog jogurta, krastavac
Ručak: 200 g kačamka, 50 g mladog sira, paradajz
Večera: 200 g kačamka, šolja kefira
Četvrtak
Doručak: 200 g kačamka, šolja niskomasnog jogurta, krastavac
Ručak: 300 g kačamka, 50 g mladog sira, paradajz
Večera: 200 g kačamka, šolja kefira
Kačamak dijetu ne treba praktikovati duže od 4 dana, kao ni ukoliko patite od neke hronične bolesti, trudni ste, dojite ili planirate trudnoću. Ukoliko niste sigurni da li smete da probate kačamak dijetu, pre nego što je započnete konsultujte se sa svojim lekarom.
Povezane vesti
Komentariši objavu
Trenutno nema komentara na ovu temu.
0