Sunčanje u trudnoći – da ili ne?
🕑 < 1 min čitanjaTrudnoća može učiniti kožu osetljivijom i hormonske promene tokom trudnoće povećavaju količinu melanina u koži, što često dovodi do stanja poznatog kao melazma, takođe zvanog hloazma ili „maska trudnoće“ gde se na koži pojavljuju promenjene mrlje, obično na licu.
Hormoni takođe mogu učiniti kožu sklonijom UV oštećenjima i zato treba biti oprezan da i štiti kožu od izlaganja UV zračenju. To znači nanošenje kreme za sunčanje, traženje hlada i nošenje šešira sa širokim obodom kada ste na otvorenom.
Još jedna dodatna briga tokom trudnoće su sastojci mnogih proizvoda za lepotu i negu kože, uključujući kremu za sunčanje. Nehemijske kreme za sunčanje koje sadrže cink oksid i titanijum dioksid obično se smatraju boljom opcijom za trudnice ili jednostavno imaju osetljivu kožu, jer ove kreme za sunčanje ostaju na vrhu kože i odbijaju sunčeve zrake umesto da se apsorbuju u kožu. Iako je važno tražiti savet od dermatologa ili doktora o najbezbednijim vrstama krema za sunčanje koje treba koristiti tokom trudnoće, kremu za sunčanje ne treba u potpunosti izbegavati, jer je to važna odbrana od štetnih sunčevih zraka.
Osim UV zdračenja, izlaganje Suncu može predstavljati rizik tokom trudnoće, jer može izazvati pregrevanje i dehidraciju. Zato je veoma važno uvek uz sebe imati flašicu vode i izbegavati boravak na otvorenom prostoru u najtoplijim delovima dana.
Izvor: https://www.skinvision.com/
Povezane vesti
Komentariši objavu
Trenutno nema komentara na ovu temu.
0